Nepodprt brskalnik
Spletni brskalnik, ki ga trenutno uporabljate, ni več podprt, zato funkcije tega spletnega mesta morda ne bodo delovale po pričakovanjih. Svetujemo vam, da posodobite na trenutno podprt brskalnik (kot je Chrome, Edge ali Firefox), da izboljšate svojo varnost, hitrost in splošno izkušnjo.
Virtualni instrumenti so programski vtičniki, ki posnemajo zvok in občutek glasbenih instrumentov v digitalni zvočni delovni postaji (DAW). Z digitalno obdelavo signalov (DSP) lahko posnemajo klasične akustične instrumente ali ustvarjajo nove, sintetične zvoke.
Virtualni instrumenti so programski vtičniki, ki posnemajo zvok in občutek glasbenih instrumentov v digitalni zvočni delovni postaji (DAW). Z digitalno obdelavo signalov (DSP) lahko posnemajo klasične akustične instrumente ali ustvarjajo nove, sintetične zvoke.
Virtualni instrumenti lahko temeljijo na vzorčenju z vtičniki, kot je Native Instruments Kontakt, prek posnetkov pravih instrumentov, s katerimi ustvarite vse od virtualnih klavirjev do virtualnih bobnarskih setov, ali na sintezi, ki ustvarja zvoke z algoritmi.Priljubljeni so tako med profesionalnimi kot domačimi studijskimi producenti, saj ponujajo cenovno ugoden način dostopa do najrazličnejših instrumentov in zvokov, ki bi jih bilo sicer težko dobiti. Virtualni instrumenti so postali bistvenega pomena za sodobno glasbeno produkcijo, saj v digitalnem okolju zagotavljajo neskončne ustvarjalne možnosti.
Prikazanih 38 od 723 izdelkov
Virtualni instrumenti so programski vtičniki, ki posnemajo zvok in obnašanje glasbenih instrumentov. Zasnovani so za delovanje v digitalni zvočni delovni postaji (DAW) in lahko reproducirajo tone akustičnih instrumentov ali ustvarjajo povsem nove sintetične zvoke, ki presegajo možnosti fizičnih instrumentov.
Vtičniki za virtualne instrumente uporabljajo digitalno obdelavo signalov (DSP) za posnemanje funkcij tradicionalne studijske strojne opreme v digitalnem okolju. Vtičniki VST so pogosto opremljeni z grafičnimi vmesniki Custom, ki omogočajo praktičen občutek s kontroleri, podobnimi fizičnim stikalom in gumbom. Tako lahko preprosto prilagajate nastavitve in izboljšujete zvoke, kot bi to počeli s pravo opremo.
Virtualni instrumenti so priljubljeni zaradi svoje zmožnosti prenosa visokokakovostnih zvokov v domači studio, od hollywoodskih skladateljev do tistih, ki šele začenjajo. Glasbenikom in producentom omogočajo dostop do emulacij redke in drage strojne opreme, kot so klasični sintesajzerji in bobnarski stroji, ter digitalnih poustvaritev akustičnih instrumentov, vključno z virtualnim klavirjem, strunami in drugimi, za delček cene. Vendar pa virtualni instrumenti niso omejeni na poustvarjanje - številni sodobni vtičniki ponujajo inovativne, še nikoli slišane zvoke.
Virtualni instrumenti so običajno izdelani z dvema glavnima metodama: vzorčenjem ali sintezo. Vtičniki, ki temeljijo na vzorčenju, kot je Native Instruments Kontakt, za posnemanje instrumentov uporabljajo vnaprej posnete zvočne vzorce, ki zagotavljajo realističnost dejansko posnetih zvokov. Po drugi strani sintetizirani vtičniki uporabljajo algoritme DSP in matematične formule za ustvarjanje zvoka neposredno iz kode, na primer Arturia Pigments in u-he Diva. Sintetizirane tehnike DSP omogočajo bolj prilagodljiv virtualni instrument, ki ga lahko prilagodite svoji volji za katero koli glasbeno uporabo.
Virtualni instrumenti so programski vtičniki, ki posnemajo zvok in obnašanje glasbenih instrumentov. Te instrumente je mogoče predvajati v digitalni zvočni delovni postaji (DAW) in lahko posnemajo akustične instrumente ali ustvarjajo edinstvene sintetične zvoke, ki jih v fizičnem svetu ni mogoče ustvariti.
VST je format vtičnika, medtem ko se vtičnik nanaša na določen virtualni instrument ali učinek. VST je format programske opreme, ki vašemu DAW omogoča vključevanje virtualnih učinkov in instrumentov. Obstajajo trije glavni formati vtičnikov Steinberg VST, Applov lastniški AU in AAX podjetja AVID Pro Tool.
DAW so opremljeni z vrsto virtualnih instrumentov, ki pogosto vključujejo virtualne sintetizatorje, bobnarske avtomate, klavirje in druge. Dostopni so prek MIDI s tipkovnice, kontrolerja ali z risanjem not MIDI v urejevalniku, zato lahko te instrumente igrate ali programirate ter prilagajate note in dinamiko, da posnemate realistične izvedbe.