Nepodprt brskalnik
Spletni brskalnik, ki ga trenutno uporabljate, ni več podprt, zato funkcije tega spletnega mesta morda ne bodo delovale po pričakovanjih. Svetujemo vam, da posodobite na trenutno podprt brskalnik (kot je Chrome, Edge ali Firefox), da izboljšate svojo varnost, hitrost in splošno izkušnjo.
Govoreči bobni so edinstvena vrsta bobnov, ki izvirajo iz Zahodne Afrike. Imenujejo se "govoreči bobni" zaradi dejstva, da posnemajo pregibe in ritme človeškega govora.
Govoreči bobni so edinstvena vrsta bobnov, ki izvirajo iz Zahodne Afrike. Imenujejo se "govoreči bobni" zaradi dejstva, da posnemajo pregibe in ritme človeškega govora.
Pri Gear4music ponujamo govoreče bobne, ki so kot nalašč za začetnike in izkušene igralce. Naša ponudba ima polno 30-dnevno garancijo vračila denarja in 3-letno garancijo.
Govoreči bobni - znani tudi kot dundun - so vrsta afriškega bobna, ki lahko posnema ton in ritem človeškega govora. Te bobne so v Zahodni Afriki že stoletja uporabljali za prenos sporočil na velike razdalje in do danes ostajajo pomemben del afriške kulture.
Zgodovina govorečih bobnov sega v zgodnje dni afriške civilizacije. Prvi zabeleženi dokazi o teh bobnih prihajajo iz kingdom Gana, kjer so jih uporabljali kot sredstvo komunikacije med vasmi in mesti. Sčasoma se je uporaba govorečih bobnov razširila po vsej Zahodni Afriki in postala sestavni del lokalnih tradicij in kultur.
Govoreči bobni so običajno narejeni iz izdolbenih hlodov ali buč, z živalskimi kožami, napetimi na vrhu, da ustvarijo resonančno površino. Te kože so običajno izdelane iz kozjih ali kravjih kož, ki se strdijo in nato tesno napnejo čez boben. Vendar je večina sodobnih govorečih bobnov izdelanih iz sintetične živalske kože. Bobni so nato okrašeni z zapletenimi vzorci in dizajni, pogosto z uporabo naravnih barvil in pigmentov.
Za igranje govorečega bobna glasbenik udari po glavi bobna z rahlo ukrivljeno roko in pod drugo roko stisne lupino bobna. S spreminjanjem pritiska in hitrosti udarcev lahko glasbenik ustvari široko paleto tonov in ritmov, ki posnemajo nianse človeškega govora. To jim omogoča prenašanje kompleksnih sporočil na velike razdalje, tudi v hrupnem ali gnečnem okolju.
Govoreči bobni ostajajo pomemben del lokalne glasbe in kulture in se pogosto igrajo na festivalih, porokah in drugih družabnih dogodkih. Kljub uvedbi sodobnih komunikacijskih tehnologij tradicija govorečih bobnov še naprej uspeva in služi kot opomin na bogato kulturno heritage Zahodne Afrike.
Govoreči bobni so znani pod številnimi drugimi imeni, odvisno od določene regije Zahodne Afrike. Na primer, v Nigeriji jih imenujejo tudi "gangan" ali "iya-ilu". V Gani jih imenujejo "atumpan" ali "ntumpane". Druge različice vključujejo "tama" v Senegalu in "djun-djun" v Maliju. Drugi splošni izraz za govoreče bobne je "dundun", ki se pogosto uporablja tudi v zahodni Afriki.
Govoreči bobni se uporabljajo predvsem za komunikacijske namene v zahodnoafriških vaseh in mestih. Sposobni so posnemati ritme in tone človeškega govora, kar ljudem omogoča pošiljanje sporočil na velike razdalje z bobnenjem. Govoreče bobne je mogoče uporabiti tudi za glasbene predstave, zlasti v tradicionalni afriški glasbi.
Govoreči bobni lahko proizvajajo dva značilna zvoka: "moški" ton in "ženski" ton. Moški ton nastane tako, da s palico udarite po glavi bobna v sredino, medtem ko se ženski ton naredi tako, da z ukrivljeno palico ali kladivom udarite po robu glave bobna.